TR / EN
+90 216 640 0 597 / LWS

Bioscience Clinics Dubai Lighthouse EMEA teknolojisi ile hizmete girdi!

Bioscience Clinics, İtalya merkez laboratuarlarında sunduğu ileri teknoloji klinik hizmetlerini Dubai Healthcare Serbest Bölgesine genişletme kararı alarak tesisin her biriminde Lighthouse Worldwide Solutions tarafından sunulan çevresel izleme, veri analizi ve ikaz sistemini tercih etti. 

 
Ortadoğuda bir ilk olma özelliği taşıyan bu tesis hücre fabrikası (cell factory) ve biyoteknoloji araştırma ve uygulama merkezi olarak hizmet vermektedir. Merkezin sunduğu hizmetler arasında prenatal genetik testleri, DNA testleri, preeklampsi testi, genetik duyma bozukluğu ve metabolojik taramalar yapılabilmektedir.

Toplam 920 m2 alana kurulu tesiste, 20 m² GMP A ve B sınıfı klinik temizodaları, 150 m² Laboratuarı ve kayrojenik üniteler ve dondurucu gruplarının yeraldığı depolama alanı yer almakatadır.

Tesisin tümüne yayılan online izleme sistemi sayesinde, temizodalarda; sıcaklık, bağıl nem, fark basıncının yanısıra partikül sayımı ile laboratuarlardaki etüv, buzdolapları, inkübatörler, ultra dondurucu ve karyojenik ünitelerde sıcaklık izleme ve alarm sistemleri devreye alınmıştır.

Toplamda yüzün üzerinde çevresel sensörün yerleştirildiği tesisin validasyon ve kalifikasyonu da Lighthouse Worldwide Solutions EMEA mühendislerince gerçekleştirilmiştir.

 

 

18.04.2014
Turk Ak ISO 9001
Google+
CopyRight © 2011-2018 Lighthouse