TR / EN
+90 216 640 0 597 / LWS

Sheikh Khalifa Medical City Ecza departmanı Temizoda Kalifikasyonu USP 797’ye uygun olarak gerşekleşti.

News:Sheikh Khalifa Medical City, TPN ve IV üretimi için kurulan temiz odalarında Lighthouse Worldwide Solutions Izleme Sistemi’ne ilave olarak Lighthouse Worldwide Solutions EMEA Kalifikasyon Mühendislerince temizoda kalifikasyonları yapılmıştır. Amerika Birleşik Devlerleri Farmakopisi tarafından “USP 797 Farmasotik Steril Preparatlar“ başlığı altında belirlenen ilaç hazırlama şartlarına uygun koşulların denetlenmesi, ilgili standart ve regülasyonlar göz önüne alınarak gerçekleştirilmiştir.

 

Son dönemde ülkemizde de önem kazana TPN odaları (Total Parenteral Nutrition; tam damar yoluyla besleme) ; Gerekli besinleri (proteinler, elektrolitler, vitaminler)  içeren çözeltinin, venöz kateter aracılığıyla vücuda verilebilmesi için hastaneler bünyesinde oluşturulan mini ilaç üretim sahaları, tüm dünyada USP 797’ye uygun dizayn edilerek işletilmektedir.

 

Lighthouse EMEA son derece bilgili ortakları ile Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi Şeyh Halife Sağlık Kompleksi'ndeki Lighthouse cihazlarıyla donanımlı tüm temizodaların kurulum ve kalifikasyonu bu sayede tamamlanarak son kullanıcıya devri gerçekleşmiştir. Son aşama olarak TPN departmanında görevli personelin eğitimleri LWS EMEA bünyesindeki temiz odada gerçekleştirilerek sertifikalı personel yetiştirilmesine destek verilecektir.

 

Daha fazla bilgi için bize ulaşın.

09.05.2013
Turk Ak ISO 9001
Google+
CopyRight © 2011-2018 Lighthouse