TR / EN
+90 216 640 0 597 / LWS

Lighthouse Worldwide Solutions Ar&Ge faaliyetleri de artık Türkiye’de!

 
Lighthouse Worldwide Solutions EMEA operasyonu olarak Türkiye’de 5. Yılımızı kutlamaya hazırlandığımız şu günlerde, vizyonumuza paralel şekilde yatırımlarımızı arttırmaya, Türkiye’deki operasyonlarımızı geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyoruz. ABD merkezli Araştırma ve Geliştirme birimimizin, Amerika dışındaki ilk birimi geçtiğimiz Ekim ayında EMEA operasyonlarının yeni ARGE şubesi olarakTeknopark Istanbul'da faaliyetlerine başladı.
 
Lighthouse Worldwide Solutions 2014 yılı stratejik planlama toplantısı ile temelleri atılan bu yeni gelişme, EMEA operasyonunun uzun vadeli Türkiye’de katma değeri yüksek teknolojik ürün üretim planlarını da destekler niteliktedir. AR&GE faaliyetlerinin ortak yürütülmesi kararı çerçevesinde ileri teknolojik ürün geliştirme, yeni teknoloji alanlarında planlanan yatırımlar için AR&GE faaliyetleri yürütme ve pilot üretim aşamaları, Sabiha Gökçen Havaalanı’na komşu olan Teknopark Istanbul çatısı altındaki yeni AR&GE ofisimizde faaliyete geçti. 
Bünyesinde bir de temizoda barındıran bu yeni birimimizde, alanında uzman mekatronik, donanım ve endüstri mühendislerimiz ABD’deki merkez AR&GE laboratuarlarımızla senkronize bir şekilde global projelerde görev üstlenmektedirler. 
Ülkemiz 2023 hedeflerine paralel olarak katma değeri yüksek teknolojiler geliştirme konusunda attığımız bu adımı kararlı bir şekilde sürdürerek “Lighthouse Worldwide Solutions firmasının ABD dışındaki ilk üretim üssü” olarak taçlandırmak için durmaksızın çalışacağız.
 
03.12.2015
Turk Ak ISO 9001
Google+
CopyRight © 2011-2018 Lighthouse